Zamknij

Grand Prix Monaco w Sopocie. Aukcja Nowej Sztuki

07:03, 10.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W przepięknym i nastrojowym wnętrzu Dworku Sierakowskich, 7 lipca, odbyła się XXIV Aukcja Nowej Sztuki. Art in House - we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sopotu oraz kawiarnią artystyczną Młody Byron zorganizowało licytację dzieł sztuki. 

Dla koneserów

Kto interesuje się sztuką, ten dobrze wie, że takie aukcje odbywają się stosunkowo rzadko. Jest to niezwykła i niepowtarzalna okazja do wylicytowania interesującego dzieła, często w bardzo korzystnej cenie. Repertuar obrazów jest zróżnicowany, każdy znajdzie coś co przypadnie mu do gustu. Aukcje Wakacyjne organizowane są co roku przez Dom Aukcyjny Art in House i odbywają się w pierwszym tygodniu lipca i sierpnia. 

Nie lada okazja dla turystów

Bursztyny, statek w butelce, magnesy, kubki, gadżety. Jednym słowem, nic ciekawego. A gdyby kupić piękny, unikalny obraz i powiesić go u siebie w domu? To dopiero pamiątka! W dodatku emocje jakie towarzyszką aukcji są niezapomniane. Wyobrażacie sobie pytania znajomych "gdzie nabyłeś tak fantastyczny obraz", wasza odpowiedź "w Sopocie!". Okazja jest jedyna w swoim rodzaju, cena wywoławcza zaczyna się od 1 tyś. zł (zdarza się, że nabywca kupuje dzieło za taką cenę). Po licytacji, nie ma możliwości zakupienia ich w domu aukcyjnym, najczęściej wracają do twórców. 

Obrazy na fali

Podczas lipcowej edycji Aukcji Nowej Sztuki wystawiono aż 79 obrazów (głównie akryl/olej na płótnie) oraz 4 rzeźby (glina/ceramika). Autorami byli głównie malarze polscy. Nie zabrakło również dzieł artystów z Litwy, Białorusi czy Francji. Różnorodność tematów, stylów i ekspresji malarskiej nigdy nie była tak blisko, w zasięgu ręki! 

Organizatorka aukcji, kuratorka wystawy, historyk sztuki- Anita Wolszczak, o lipcowej ofercie : zajdą Państwo sceny na plaży (Jan Dubrowin, Katarzyna Środowska, Małgorzata Piątek-Grabczyńska, Tomasz Kostecki, Magdalena Kępka), studium morza (Marek Rużyk), wodne stworzenia (Jan Bonawentura Ostrowski, Patrycja Kruszyńska Mikulska), odpoczynek w sielskich okolicznościach przyrody (Martyna Mączka), łąkę (Jacek Malinowski), Kraków latem (Krzysztof Ludwin), gdański port (Michał Janicki) czy ciszę przed burzą (Stanisław Kortyka). Nie zabraknie również stałych bywalców na naszych aukcjach, a więc Wojtka Brewki ze swoim misiem,  Andrejusa Kovelinasa pozostającego w steampunkowych klimatach, Edwarda Dwurnika i jego tulipanów, Marcina Jaszczaka wraz z dwupostaciowym aktem oraz onirycznego duetu Sporskich.
W katalogu pojawiają się nowe nazwiska; są to Katarzyna Kałdowska(czy jej praca nie kojarzy się Państwu z Turnerem?), Robert Krężlak (ogarnięty obsesją ciała ludzkiego w abstrakcyjnych kombinacjach), Jacek Opała (w jego pracach pobrzmiewa echo starogreckiej ceramiki), Urszula Teperek (sceny plażowe w chłodnym kolorycie), Barbara Gulbinowicz (również pozostająca w morskich klimatach), Maja Wolf (na granicy malarstwa i ilustracji) oraz Aleksander Jasin (surrealistyczny błękit).

 

Bach! Sprzedano! 

Aukcja była bardzo emocjonująca. Prowadzona była na żywo, online i telefonicznie. Najdrożej został sprzedany obraz Tomasza Kosteleckiego "Grand Prix Monaco", za kwotę 13 tyś. zł.  Za cenę 10,5 tyś. zł sprzedano obraz Wojtka Brewki "Open your eyes". 

Kolejna edycja Wakacyjnych Aukcji z Art in House już w pierwszym tygodniu sierpnia! Dzień przed aukcją będzie można zobaczyć wszystkie dzieła sztuki na wystawie przedaukcyjnej. O wszystkich szczegółach będziemy informować Was na bieżąco. Sopot kocha sztukę, a sztuka kocha Sopot. 
 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone