Ogniwo Sopot w meczu finałowym! Zapisy na wyjazd

12:12, 04.11.2018 J.F Aktualizacja: 09:35, 05.11.2018
Skomentuj

Zwycięski mecz - przepustką do finałów!

Pogoń Siedlce 15 minut przed końcem półfinału prowadziła 15:3, jednak Ogniwo Sopot zdołało odwrócić losy meczu i wygrało wynikiem 23:15.

Przed meczem większość atutów była po stronie Pogoni. Własny obiekt, nie bez przyczyny nazywany twierdzą (jedna porażka w ciąku ostatnich trzech lat), wyższe miejsce w tabeli i dwa zwycięstwa nad Ogniwem w fazie zasadniczej stawiały zespół Krzysztofa Folca w roli faworyta drugiego półfinału ekstraligi.
Jednak pierwsza faza meczu nieco zweryfikowała ten pogląd. To Ogniwo lepiej rozpoczęło i nękało defensywę gospodarzy szybkimi i zdecydowanymi atakami. Udało się nawet zdobyć przyłożenie, jednak sędzia główny - który dość długo zwlekał z decyzją - je unieważnił. Obraz gry odmieniła żółta kartka Władysława Grabowskiego. Co prawda na 3 punkty Przemysława Rajewskiego odpowiedział tym samym Wojciech Piotrowicz, jednak osłabiony młyn sopocian nie bardzo radził sobie z siedlczanami i w efekcie przewagi w tej formacji gospodarze zdobyli pierwsze przyłożenie. Była to końcówka pierwszej połowy i po podwyższeniu Rajewskiego w lepszych nastrojach przerwę spędzili przeciwnicy Ogniwa.

Niestety scenariusz powtórzył się na początku drugiej połowy, gdy z boiska na 10 minut wyleciał kapitan Ogniwa Piotr Zeszutek. Po bliźniaczo podobnej akcji młyna Pogoń powiększyła prowadzenie do 15:3 i na 15 minut przed końcem meczu sytuacja sopocian stała się bardzo ciężka. Na szczęście udało się wybronić kolejną akcję rozpędzonych rywali i gdy oba zespoły ponownie zagrały w komplecie - ku rozpaczy miejscowych kibiców - Ogniwo weszło na poziom nieosiągalny dla rywali. Trzy zabójcze ciosy w postaci przyłożeń Mateusza Mrowcy, Grzegorza Szczepańskiego i Władysława Grabowskiego niczym tsunami zmiotły marzenia Pogoni o występie w finale. Gdy Piotrowicz trafił z podwyższenia wyprowadzając Ogniwo na 8-punktowe prowadzenie stało się jasne, że to Ogniwo wystąpi w trzecim kolejnym finale.

źródło

Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot 15:23 (10:3) (Kasperek, Pawlik, Pantoł)

Przed kibicami najważniejsze wydarzenie sezonu ekstraligi - wielki finał z udziałem Ogniwa Sopot!

Ogniwo Sopot zachęca wszystkich sympatyków do osobistego wsparcia drużyny w meczu finałowym, który odbędzie się 10 listopada na stadionie Widzewa Łódź.

Zgłoszenia ("nazwisko i imię") prosimy wysyłać smsem - 795 944 441 lub mailem - [email protected]

Koszt (przejazd + bilet na mecz) wynosi 100 zł dla osób pełnoletnich, dzieci i młodzież poniżej 18 rż. uczestniczą za darmo.

Termin wyjazdu i powrotu: 10 listopada (SOBOTA), zbiórka godz. 12:00 na stadionie im. E. Hodury.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada.