Zamknij

Symbole na stacjach benzynowych ulegają zmianie.

17:39, 18.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Już w październiku, na podstawie unijnej dyrektywy  DAFI (2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r.), wszystkie dystrybutory i pistolety na stacjach benzynowych zostaną opatrzone nowymi symbolami. Rozporządzenie obowiązuje w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz na terenie Norwegii, Islandii, Macedonii, Serbii, Turcji, Szwajcarii i Liechtensteinu.  

Zmiany mają na celu ujednolicenie oznaczeń i uniknięcie pomyłek przy tankowaniu
Od tej pory każde auto zarejestrowane lub wprowadzone na rynek po 12 października będzie posiadało odpowiednie oznaczenie przy korkach lub klapkach wlewu paliwa, pozostanie też widoczne w instrukcjach użytkowania pojazdu.

Etykietki dotyczą wszelkich dostępnych rodzajach paliw: kółka przeznaczono dla benzyny, kwadrat dla oleju napędowego, a romb dla paliw gazowych. 

(J.F)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

TurulTurul

0 0

tak, to z pewnością ułatwi sprawę.... 11:59, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone