Zamknij

Nie zgadniesz z jaką prędkością jechał pirat drogowy?

13:44, 11.10.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj około godz. 13.30 pełniący służbę na Alei Niepodległości policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 26-latka kierującego samochodem marki audi A3. Mieszkaniec Tczewa prowadził auto z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość  o 55 km na godzinę!

Funkcjonariusze zarekwirowali kierowcy prawo jazdy i ukarali mandatem wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Zaledwie kilka dni wcześniej w Gdyni, na tej samej ulicy doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, dlatego szczególnie przeraża fakt, że niektórzy kierowcy nie wyciągnęli z tragicznego zdarzenia żadnego wniosku.

Przypomnijmy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy, a następnie przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną skutkującą zatrzymaniem dokumentu na 3 miesiące. Jeśli ukarana w ten sposób osoba będzie prowadzić auto bez uprawnień, przedłuży się sankcje do sześciu miesięcy. W przypadku próby obejścia zakazu po raz trzeci, kierowca zostaje  pozbawiony uprawnień, a możliwość ponownego zasiadania za kółkiem uzależniona będzie od powtórnego zaliczenia egzaminu.

 

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone