Zamknij

Pożar, zagrożenia i zgłoszenia, czyli Straż Pożarna w akcji!

12:25, 09.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Podsumowanie tygodnia

W ubiegłym tygodniu pracy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie napłynęło łącznie 9 zgłoszeń. Wydawać by się mogło, że to niewiele, lecz straż wezwana była m.in. do jednego pożaru, wynikającego z niekontrolowanego ogniska, siedmiu miejscowych zgłoszeń i tylko jednego fałszywego alarmu.

Za zamkniętymi drzwiami

Strażacy kilkakrotnie zostali wezwani na prośbę Policji lub ZRM, aby pomóc w otwarciu mieszkań. W jednym przypadku pozostawiono dziecko bez opieki, w innym stwierdzono zgon starszej osoby z którą od jakiegoś czasu nie było kontaktu. Ponadto uczestniczyli w usuwaniu substancji ropopochodnej po kolizji samochodów, a także niwelowali zagrożenie spowodowane wyciekiem gazu z wadliwej butli 11 kg w jednej z restauracji nadmorskich

Alarm fałszywy dotyczył również otwarcia mieszkania, gdyż nie było kontaktu z lokatorem. Jak się okazało osoba ta zasnęła i nie słyszała wołania ani telefonu.

 

(J.F)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone