Zamknij

Kierowco! W tych dniach możesz spodziewać się kontroli policyjnej

17:00, 04.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Od piątku przez dwa dni policjanci ruchu drogowego z sopockiej komendy, podobnie jak funkcjonariusze w całym województwie, przeprowadzą działania pod nazwą „Firmy ochroniarskie i pojazdy uprzywilejowane”. Celem działań jest zmniejszenie liczby naruszeń przepisów ruchu drogowego, eliminowanie nieprawidłowości występujących w pojazdach uprzywilejowanych oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzać też będą trzeźwość kierowców oraz czy nie znajdują się oni pod wpływem środków odurzających.

8 października w godzinach 06.30-09.00 policjanci drogówki z Sopotu i Gdyni na granicy dwóch miast przeprowadzą międzypowiatowe działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W godzinach popołudniowych wspólnie prowadzić będą 
działania „Bezpieczny Pieszy" i "Bezpieczny Rowerzysta". Funkcjonariusze kontrolować będą przede wszystkim zachowania rowerzystów i pieszych, ale zwrócą również uwagę na innych uczestników ruchu. Podczas działań policjanci z sopockiej drogówki promować będą akcję „Świeć przykładem”.

9 października policjanci ruchu drogowego z Sopotu wspólnie z kolegami garnizonu pomorskiego prowadzić będą działania „SMOG”. Akcja ma na celu przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin oraz wyeliminowanie z ruchu środków transportu, których stan zagraża 
środowisku oraz bezpieczeństwu.
 

(J.F)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone