Zamknij

Mieszkańcy Sopotu są EKO!

14:28, 08.08.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Sopocianie potrafią dbać o środowisko. W nadmorskim kurorcie chcemy cieszyć się zdrowiem, zielenią i świeżym powietrzem.
Jak podaje na stronie facebookowej Zakład Oczyszczania Miasta, w zaledwie siedem miesięcy od rozmieszczenia Miejskich Punktów Elektroodpadów mieszkańcy uzbierali 686 kilogramów elektroodpadów, z czego 484 kilogramy stanowiły baterie.

Elektroniczne śmieci  zawierają silnie trujące substancje, które wydostając się z porzuconego sprzętu przenikają do wód gruntowych, gleby i powietrza. Szczególnie szkodliwa jest rtęć, ołów, nikiel, brom, chrom, kadm, R-12, azbest i związki chemiczne PCB.

[ALERT]1533555362018[/ALERT]

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone