Zamknij

Pierwszy weekend nowego posterunku Straży Miejskiej

10:04, 10.08.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

1 sierpnia rozpoczął działalność kolejny posterunek  Straży Miejskiej mieszczący się przy ulicy Tenisowej w Dolnym Sopocie. Nowy punkt utworzono głównie z myślą o wsparciu w walce z częstymi przypadkami niewłaściwego parkowania, uniemożliwiającego mieszkańcom wyjazd z ulicy, a nawet utrudniającego przejazd środkom komunikacji miejskiej.

Najczęściej zgłaszane incydenty dotyczyły nieodpowiedniej segregacji odpadów, puszczania psów bez smyczy, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, i wspomnianej, dręczącej sopocian kwestii pozostawiania aut w miejscach, w których obowiązuje zakaz postoju. W trakcie weekendu dyżurni Straży Miejskiej przyjęli aż 70 próśb o interwencję zarówno od mieszkańców, jak i turystów. Nałożono 40 mandatów na łączną sumę 5.900 złotych. Założono 18 blokad, a do czterech pojazdów wzywano holownik.

Strażnicy podejmowali interwencje w różnych częściach miasta, od Kamiennego Potoku aż do ulicy Bitwy pod Płowcami. Z powodu ogromnej ilości zgłoszeń przedłużono godziny służby funkcjonariuszy z ośmiu do dwunastu godzin.
Nowy posterunek czynny jest od godziny 8.00 do 18.00 w godzinach „szczytu plażowego”. Docelowo będzie tam pracować dwóch rewirowych.

Pomimo wydłużenia czasu pracy, strażnikom nie udało się odblokować sopockich ulic. Według mieszkańców, wiele z uliczek było zablokowanych, zastawione chodniki, trawniki i auta na zakazach.  "Niestety, niedziela co do parkowania wypada słabo, nowy posterunek nic nie zmienił. Osobiście zgłosiłem interwencję o 15.15 i nikt się nie pojawił. Do końca dnia, te newralgiczne punkty Sopotu były zastawione, bez interwencji"  Podczas telefonicznego zgłaszania faktu nielegalnego parkowania, mieszkanka Sopotu usłyszała, że należy być cierpliwym i poczekać do września. 
Latem odwiedza Sopot około 2 miliony turystów, a liczba zameldowanych mieszkańców wynosi 37 tysięcy. Czy wobec tego, jeden dodatkowy posterunek jest w stanie podołać zadaniu? Czy liczba funkcjonariuszy Straży Miejskiej jest wystarczająca? 

 

[ALERT]1533555362018[/ALERT]

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

razer3razer3

1 0

sobota byłą spokojna ale w niedzielę nie dało się normalnie chodzic!!!1!! wszedzie powbujane auta koszmar 11:14, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swojswoj

0 0

musi być wiecej straznikow, interwencji nie bedzie mniej 11:18, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

Nowy posterunek ? Więcej funkcjonariuszy ? A co to da. Skoro sam Pan komendant spacerujący z jedną z funkcjonariuszek mija źle i bardzo źle zaparkowane samochody i nie podejmuje żadnej interwencji. Bo , jak sam napisał nie musi , ma od tego ludzi ..... Więc przy takim podejściu samego szefa co ma się zmienić ??? 12:16, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Nowy posterunek ? Więcej funkcjonariuszy ? A co to da. Skoro sam Pan komendant spacerujący z jedną z funkcjonariuszek mija źle i bardzo źle zaparkowane samochody i nie podejmuje żadnej interwencji. Bo , jak sam napisał nie musi , ma od tego ludzi ..... Więc przy takim podejściu samego szefa co ma się zmienić ??? 12:33, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone