Zamknij

Muzyczny manifest Rogera Watersa

14:18, 06.08.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

Na niedzielny, odbywający się w Ergo Arenie koncert będący częścią trasy Rogera Watersa „Us+ Them” przybyły tłumy spragnionych muzycznych wrażeń wielbicieli niezapomnianej grupy Pink Floyd. Jak należało się spodziewać, koncert zachwycił i rozemocjonował fanów stając się prawdziwym muzyczno- multimedialnym spektaklem, którego ideą jest zagrzewanie do walki o prawa człowieka i wyrażenie sprzeciwu wobec bezwzględnych poczynań polityków i potężnych korporacji. 

 Oprócz kompozycji  solowych, widzowie wysłuchali utworów ze znakomitych krążków grupy Pink Floyd: "Wish You Were Here", „Animals”, "The Wall" i "Dark Side of The Moon". W trakcie całego koncertu wyświetlano zapierające dech w piersiach prezentacje multimedialne. W drugiej części spektaklu spuszczono ogromne ekrany, które uformowały kształt elektrowni Battersea ilustrującej album „Anim of the als” i stanowiły tło do kolejnych wizualizacji. Pojawiła się również laserowo wygenerowana piramida nawiązująca do okładki „The Dark SideMoon”

Podczas przerw, na telebimach wyświetlano hasła sprzeciwu wobec działań wojennych, dyskryminacji, okrucieństwa i ograniczanie wolności człowieka. Waters otwarcie potępił antysemityzm, ruchy nazistowskie i niszczenie środowiska naturalnego oraz odpowiedzialnych za te zjawiska polityków -  Vladimira Putina, Donalda Trumpa, Victora Orbana. Pojawiło się również nazwisko Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista manifestował poparcie dla ludzi stających w obronie wolnych sądów i konstytucji. 
W przerwie,  na telebimie wyświetlił się napis „Uwolnijcie sądy! Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!”, za co widzowie nagrodzili muzyka gromkimi oklaskami. Po ostatnim, wieńczącym koncert utworze „Comfortable Numb” Waters wyszedł na scenę w koszulce z napisem  „Konstytucja” wywołując entuzjastyczne owacje fanów. 

 

(E.P )
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone