Zamknij

Trzy akcje drogówki zakończone sukcesem!

12:40, 02.08.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 30 i 31 lipca, policjanci z sopockiej drogówki wzięli udział nie w jednej, a w trzech akcjach zakończonych sukcesem, wcale nie w złym tego słowa znaczeniu. Przypomnijmy, że akcja „Smog” miała na celu eliminowanie z miejskich ulic aut, których stan techniczny mógł powodować zwiększoną emisję spalin

Przeznaczeniem kolejnych dwóch akcji, „Trzeźwość i prędkość” oraz „Bezpieczny Pieszy i Bezpieczny Rowerzysta” było egzekwowanie od wszystkich uczestników ruchu przestrzegania odpowiednich norm, w tym zakazu jazdy pod wpływem alkoholu, prawidłowego zachowania kierowców wobec pieszych oraz dostosowanie się przechodniów do przepisowego przemieszczania po ulicy.
W ramach operacji „Smog” przeprowadzono kontrolę 19 pojazdów, z czego stan techniczny żadnego z aut nie budził żadnych zastrzeżeń. 

Nieco gorsze okazały się wyniki pozostałych dwóch akcji. Funkcjonariusze wylegitymowali 14 uczestników ruchu drogowego. Tylko jeden pieszy  w sposób rażący łamał przepisy, wskutek czego został ukarany mandatem kredytowym. Zatrzymano też dwóch rowerzystów jadących po chodniku wbrew przepisom drogowym i odnotowano jedną kolizję pojazdu z rowerzystą.

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone