Zamknij

Zły stan techniczny auta lub nadmierna prędkość? Będzie mandat!

09:40, 31.07.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

Od dziś policja włącza się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Smog”. Dla kierowców nie dbających o właściwy stan techniczny pojazdów oznacza to spore kłopoty. We wtorek ruszają dwie akcje międzypowiatowe „Trzeźwość, prędkość” i „Bezpieczny pieszy  i rowerzysta”. Należy więc w porę przypomnieć sobie o odpowiedzialności i zasadach bezpieczeństwa na drodze. 

W trakcie akcji „Smog”  policjanci wyeliminują z ruchu ulicznego pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na fatalny stan silnika powodujący  zwiększoną emisję spalin. 
We wtorek pomiędzy godziną 06.00 - 14 00 trwać będzie akcja „Trzeźwość prędkość” , a w godzinach 13.00-21.00 „Bezpieczny pieszy i bezpieczny rowerzysta”. Policjanci zwrócą uwagę na nieprawidłowe poruszanie się po drodze, przechodzenie, przejeżdżanie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, naruszenie obowiązku używania odblasków i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, a także wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż i zatrzymanie na chodniku.
Za kierowanie autem  w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu  pozbawienie wolności nawet do lat 12.

(E.P)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

SopociakSopociak

2 0

Ciekaw jestem czy Policja będzie wyłapywać rowerzystów jadących w stronę Gdańska chodnikiem na wysokość hospicjum. Praktycznie codziennie pędzą tam rowery a chodnik ma zaledwie około 1 metra szerokości. 11:23, 31.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brutal3brutal3

0 0

jakos nigdy nie widzialem zeby policja zatrzymala jakiegos dymiacego grata..w lecie nie da sie za takim jechac 14:47, 31.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone