Zamknij

Policjanci nie będą wystawiać mandatów! Ogólnopolski protest

13:15, 11.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci protestują, czego się domagają?

Protest polega na wydawaniu pouczeń, zamiast mandatów, za drobne przewinienia. W całej Polsce, w tym na terenie Sopotu, policjanci domagają się zmian w systemie pracy. Według ankiety przeprowadzonej przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, aż 99 procent zapowiedziało przyłączenie się do akcji w związku z brakiem zapewnienia godnych warunków służby.  

Wymagania stawiane przez funkcjonariuszy to: dogodne warunki pracy, podwyżki o 650 zł,  wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny oraz przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, wypłacanie pełnego wynagrodzenia za zwolnienie chorobowe w pierwszych 30 dniach zwolnienia, odmrożenia waloryzacji płac, 


Ile zarabiają policjanci teraz na poniższych stanowiskach:  

Świeżo upieczony policjant zarabia na rękę ok. 2800 zł.

Pomocnik dyżurnego, referent, dowódca drużyny to pensja w wysokości ok. 3150 zł.

Policjanci z drogówki i dzielnicowi zarabiają ok. 3500 zł.

Natomiast detektywi i dyżurni ok. 3750 zł.

Stawiki jak za pracę w sklepie, jednak trzeba pamiętać, że bycie policjantem wiąże się z dużym ryzykiem. 


- Jest tak źle, że ludzie, którzy służą w policji i innych służbach mundurowych nie odpuszczą. Mają tego wszystkiego dosyć i jedynie podpisanie porozumienia może wyciszyć ten protest. Jestem wręcz zdumiony i zaniepokojony tym, że atmosfera jest aż tak bojowa. To świadczy o tym, że w środowisku naprawdę zawrzało. Doszło do sytuacji, gdzie ja - jako szef NSZZ Policjantów - staram się tonować te nastroje, tak aby do całej sprawy podejść z rozsądkiem i prowadzić dalej negocjacje z resortem. Jeśli jednak nie uda się osiągnąć porozumienia, to nie zejdziemy z drogi, którą obraliśmy - stwierdził w rozmowie z portalem Onet Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.


Co dalej? Jakie są plany?

Służby liczą na pomyślne podpisanie stosownego porozumienia z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. W innym przypadku, od sierpnia protest będzie miał formę strajku włoskiego, czyli drobiazgowego wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariuszy. A jeśli to nie przyniesie skutku? Wtedy od września planowana jest ogólnokrajowa manifestacja w Warszawie. Policja w Sopocie uczestniczy w proteście, działania te nie mają wpływu na jakość wykonywanej pracy i bezpieczeństwo obywateli.

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (3)

soposopo

1 0

A czy ostatnimi czasy w ogóle służby reagowały w Sopocie nie robiąc tego na pokaz lub odgórne polecenie? W Boże ciało dwoniłem na straż miejską że auto zastawia przejazd... Odpowiedz Pana dyżurnego "czy to tak po chrześcijańsku karać ludzi w dzień boży?" zapytałem więc czy to oznacza że w ten dzień nie trzeba przestrzegać prawa oczywiście nikt nie zareagował... Inny przykład zgłoszenia Policji skoro straż miejska nie reagowała, podobna sytuacja auto stało na zakazie i utrudniało przejazd... Pan dyżurny z policji pierw okłamał nie że patrol tam był następnie słowami "jesli aptrol przyjedzie i okaże się ze auto stoi prawidłowo Pan poniesie konsekwencję" dał do zrozumienia że jeśli będe im dawał za dużo pracy ja poniose konsekwencje... I za co policja chce podwyżki? za jeżdżenie sobie służbowym autem w słoneczy dzień po alejkach? czy za spacerki i ukrywanie się w krzakach bo gdy coś się dzieje nigdy ich nie ma... Czego przykładem było zdarzenie kiedy pewien Pan przejechał sobie honda 3lata temu po montecassino i nikomu to nie przeszkadzało że rozjeżdża ludzi... Policja w sopocie oraz straż miejska są bardzo leniwi powinni się cieszyć że wogóle mają takie a nie inne pensje gdyż nie szanują swoich pracodawców czyli obywateli.. 23:41, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

soposopo

0 0

A czy ostatnimi czasy w ogóle służby reagowały w Sopocie nie robiąc tego na pokaz lub odgórne polecenie? W Boże ciało dwoniłem na straż miejską że auto zastawia przejazd... Odpowiedz Pana dyżurnego "czy to tak po chrześcijańsku karać ludzi w dzień boży?" zapytałem więc czy to oznacza że w ten dzień nie trzeba przestrzegać prawa oczywiście nikt nie zareagował... Inny przykład zgłoszenia Policji skoro straż miejska nie reagowała, podobna sytuacja auto stało na zakazie i utrudniało przejazd... Pan dyżurny z policji pierw okłamał nie że patrol tam był następnie słowami "jesli aptrol przyjedzie i okaże się ze auto stoi prawidłowo Pan poniesie konsekwencję" dał do zrozumienia że jeśli będe im dawał za dużo pracy ja poniose konsekwencje... I za co policja chce podwyżki? za jeżdżenie sobie służbowym autem w słoneczy dzień po alejkach? czy za spacerki i ukrywanie się w krzakach bo gdy coś się dzieje nigdy ich nie ma... Czego przykładem było zdarzenie kiedy pewien Pan przejechał sobie honda 3lata temu po montecassino i nikomu to nie przeszkadzało że rozjeżdża ludzi... Miałem również incydent że ktos uderzył w moje auto pod domem, mimo dostarczenia policji nagrania z monitoringu (widać było typ auta, kolor ) wskazania że na monitringu w pobliskim sklepie tez widac to auto po miesiącu otrzymałem pismo " z powodu nie wykrycia sprawcy sprwa została umorzona..."-porażka. Policja w sopocie oraz straż miejska są bardzo leniwi powinni się cieszyć że w ogóle mają takie a nie inne pensje gdyż nie szanują swoich pracodawców czyli obywateli.. 23:53, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

soposopo

0 0

A czy ostatnimi czasy w ogóle służby reagowały w Sopocie nie robiąc tego na pokaz lub odgórne polecenie? W Boże ciało dwoniłem na straż miejską że auto zastawia przejazd... Odpowiedz Pana dyżurnego "czy to tak po chrześcijańsku karać ludzi w dzień boży?" zapytałem więc czy to oznacza że w ten dzień nie trzeba przestrzegać prawa oczywiście nikt nie zareagował... Inny przykład zgłoszenia Policji skoro straż miejska nie reagowała, podobna sytuacja auto stało na zakazie i utrudniało przejazd... Pan dyżurny z policji pierw okłamał nie że patrol tam był następnie słowami "jesli aptrol przyjedzie i okaże się ze auto stoi prawidłowo Pan poniesie konsekwencję" dał do zrozumienia że jeśli będe im dawał za dużo pracy ja poniose konsekwencje... I za co policja chce podwyżki? za jeżdżenie sobie służbowym autem w słoneczy dzień po alejkach? czy za spacerki i ukrywanie się w krzakach bo gdy coś się dzieje nigdy ich nie ma... Czego przykładem było zdarzenie kiedy pewien Pan przejechał sobie honda 3lata temu po montecassino i nikomu to nie przeszkadzało że rozjeżdża ludzi... Miałem również incydent że ktos uderzył w moje auto pod domem, mimo dostarczenia policji nagrania z monitoringu (widać było typ auta, kolor ) wskazania że na monitringu w pobliskim sklepie tez widac to auto po miesiącu otrzymałem pismo " z powodu nie wykrycia sprawcy sprwa została umorzona..."-porażka. Policja w sopocie oraz straż miejska są bardzo leniwi powinni się cieszyć że w ogóle mają takie a nie inne pensje gdyż nie szanują swoich pracodawców czyli obywateli.. 00:27, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma , oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone