Zamknij

Odkryty potok i ArtInkubator, duże zmiany w Sopocie!

16:56, 11.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Jeden remont, kilka projektów

Od kilku miesięcy trwają prace na ulicach: Haffnera, Powstańców Warszawy oraz Goyki.  Miasto realizuje w tym miejscu projekt zmian infrastruktury. Z powodu licznych podlań zdecydowano się na przebudowę systemu odprowadzania wód opadowych oraz wyremontowanie nawierzchni dróg.

Perła Parku Północnego

Na powierzchnię wydobyto część koryta Potoku Grodowego, a dokładniej jego główny kanał oraz boczny, gdzie ustawiono kładki dla pieszych. Dzięki schodom możliwe jest zejście do tafli wody. Park Północy prezentuje się teraz jeszcze lepiej i z pewnością przyciągnie mnóstwo spacerowiczów. Szum wody i wyjątkowy pod względem estetycznym projekt jest dużym atutem tej części miasta. 

Potok Grodowy Sopot

ArtInkubator, miejsce gdzie będzie rosła sztuka 

We współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku zadbano również o pobliski zabytkowy zespół willowo-parkowy przy ulicy Goyki. Co tutaj powstanie? Miejsce z artystyczną duszą, czyli ArtInkubator. Zabytkowy "dom z wieżyczką" stanie się miejscem pracy twórczej lokalnych artystów. Rezydentom zostaną udostępnione: liczne pracownie artystyczne, sale wystawiennicze, sale konferencyjne oraz przestrzenie ekspozycji wystawienniczej w parku. Willa od dawna wyglądała na opuszczoną i zaniedbaną. To niesamowite miejsce znów nabierze życia! Miasto zyskało dofinansowanie na prace remontowe w wysokości 9 mln zł! Obok zostanie otworzona biblioteka dla najmłodszych. Teren zielony w koło rezydencji również zostanie zrewitalizowany. 

- Idea ArtInkubatora odnosi się do funkcjonujących na świecie przestrzeni i instytucji, których celem jest wspomaganie młodych artystów i wspieranie ich startu w zawodzie, ale także tworzenie warunków do dzielenia się sztuką z lokalną społecznością – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. - Dodatkowym atutem tego miejsca będzie usytuowanie w tzw. Domku Myśliwskim – oficynie – Filii Biblioteki Sopockiej z przeznaczeniem na działalność skierowaną do rodzin. Ponadto zajęciom plenerowym służyć ma zabytkowy park, który powróci do swej świetności – dodaje. 

Artinkubator Goyki

Spacery w Parku Północnym

Kolejne dobre wiadomości. Zmiany zostaną wprowadzone również w przestrzeni parku, na wysokości Teatru na Plaży i klubu Sfinks. Nowe ścieżki, ławki, latarnie, dużo zieleni oraz miejsca do rekreacji np. gry w bougle! Spacery o każdej porze roku będą czystą przyjemnością.

 

Oba projekty (rewitalizacja Parku Północnego oraz modernizacja ulic wraz przebudową koryta Potoku Grodowego) uzyskały dofinansowanie unijne ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 


 


 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (2)

sopotsopot

1 0

trzeba poczekać aż to wszystko wrośnie w otoczenie, teraz jeszcze dziwnie wygląda. 09:31, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

0 0

I po co wydawaliscie nasze pieniądze na tą bezsensowną rewitalizację parku, hmm?
Ze ścieżek zniknęła kostka, którą zastąpił brzydki, kurczący się żwir, ławki zastapiono mniejszymi i mniej wygodnymi, a posiadające namiastkę stylu stare latarnie ustąpiły miejsca dla obrzydliwych ledowych lamp, które nijak nie pasują do stylu miasta. Potrzeba będzie wielu lat i nowego gospodarza by posprzątać ten architektoniczny koszmar w mieście. 16:37, 14.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone