Zamknij

Młodzi artyści w Sopocie. Nowe Liceum Ogólnokształcące

14:35, 10.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Szóstki w dzienniku jak malowane!

Od 2018 roku młodzież w Sopocie będzie mogła uczyć się w  Ogólnokształcącym Liceum Artystycznym.  Liceum przy ul.Rzemieślniczej będzie realizowało program kształcenia ogólnego w pełnym zakresie, ze wszystkich przedmiotów, opartego na rozporządzeniu MEN. Uczniowie będą zdobywać wiedzę, która przygotuje ich do zdania matury. Dodatkowo będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach artystycznych w dwóch kategoriach, sztuki tradycyjne i audiowizualne. 

Zajęcia wchodzące w skład programu:

Sztuki tradycyjne: malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika warsztatowa, rękodzieło tradycyjne, fotografia analogowa, historia sztuki,

Sztuki audiowizualne: projektowanie i techniki graficzne, animacja komputerowa, fotografia cyfrowa, podstawy tworzenia i montażu filmu, historia sztuki i designu

Dodatkowo szkoła proponuje zajęcia tj. joga, taniec, jeździectwo, pływactwo (w ramach zajęć z wychowania fizycznego), edukacja regionalna wraz z nauką języka kaszubskiego.

Atutem nowej placówki jest: współpraca i wsparcie Sopockiej Szkoły Wyższej, mała liczna osób w klasie (15 osób max), dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa, fotograficzna, druku 3D, filmowa.

Liceum jest szkołą prywatną, odpłatną. Istnieje możliwość płacenia za czesne w formie ratalnej. Uczniowie, którzy uzyskają najwyższe wyniki będą mieli możliwość uzyskania stypendium. 

Sopot inspiruje i zachęca do kreatywności. Nowe liceum jest szansą rozwoju swoich zainteresowań i wybrania najlepszej dla siebie ścieżki edukacji. Wysoki poziom nauczania, różnorodne zajęcia dodatkowe oraz wyposażenie szkoły w sprzęt technologiczny sprawia, że Liceum Artystyczne jest silną konkurencją dla pozostałych placówek oświaty. 

Kontakt z: Liceum Ogólnokształcące o Profilu Artystycznym, Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot, tel. +48.50.6474190, +48.58.5558363, www.ol-art.pl

 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone